METODY UVOLNĚNÍ STRESU 

Zmíněné metody jsou určené pro všechny, kdo si chtějí tvořivě měnit svůj život - vědomě :).

Na počátku všech zdravotních problémů je stres (emocionální příčina - nezpracované emoce). Mozek je jako biologický počítač, který si ukládá vše, co prožijeme od početí až po současnost. Vlivem prožitého stresu dojde v těle k zablokování energie, je přerušen přirozený tok energií a důsledkem jsou různé fyzické či psychické potíže.

Důležité je CHTÍT se UZDRAVIT, CHTÍT něco v životě změnit. Prvním krokem je uvědomění...

  • Terapie sebe-rozpoznání 

Regresní terapie seberozpoznání pomáhá ke zpracování traumat či jakékoli zatěžující situace ať už na tělesné či emoční úrovni.

Je založena na poznávání Vědomí sebe v lidské zkušenosti.

Pracuje na základě uvědomění uložených podvědomých obsahů - pocitů, emocí, názorů a jejich prožití, přijetí a následné uvolnění.

Při terapii dochází k rozlišení Vědomí od ztotožnění s myslí a tělem. Rozpoznání sebe jako Bytí. 

  • Duhový systém - kineziologie

Duhový systém je vzdělávací systém v oblasti práce se stresem a osobního rozvoje.

Je to systém vytvořený Patricií a Janem Löblem ze společnosti Duhový Anděl, ve spolupráci s Danielem Whitesidem, jedním ze zakladatelů metody One Brain. Tento. Pracuje s životní energií, psychikou a tělem. Odstraňuje stres, obnovuje rovnováhu v těle, navrací zdraví. Využívá svalového testu, pracuje s kyvadlem, automatickou kresbou, energií Reiki…

 

Metodu One Brain vytvořili Gordon Stokes a Daniel Whiteside v 80. letech miulého století a  vychází z moderních neurologických výzkumů, které jsou kombinovány s východními praktikami práce se stresem. Vychází z poznání, že každá nemoc nějakým způsobem souvisí s naší psychikou. Naše zdravotní problémy odráží stav naší duše. Pokud není duše a tělo v souladu, "někde" na těle se to projeví. 

Jak tato metoda funguje?

Mozek koordinuje činnost svalů v těle.  Naše svaly reagují na centrální nervový systém. Mozku můžeme zadat jakoukoli otázku, na níž lze odpovědět ano-ne, a dostaneme odpověď v podobě změny svalového napětí na těle, konkrétně na předloktí. Takto lze zjistit potřebné informace k danému problému, které bychom na vědomé úrovni nemohli získat. 

  • The Body Talk Access

Access je terapeutický nástroj pro každodenní použití. 5 technik vybraných z celostní medicíny BodyTalk System™ pomáhá vyřešit běžné zdravotní problémy v každodenním životě. Access může využít každý, kdo chce zlepšit zdravotní stav a životní pohodu sobě, své rodině nebo svým klientům.